A járvány okozta bizonytalanság egyre több emberben kelt szorongást és aggodalmat. Az otthoni bezártság még fokozza is ezt – ám ez egyben jó lehetőség arra is, hogy új szokásokat alakítsunk ki, például a meditációval – írja a Forbes.
Az otthonról dolgozásnak kétségkívül vannak előnyei is, ám a tartós otthon ülés sok emberben fokozhatja a szorongást és a stresszt. Ennek feloldására hatékony eszköz lehet a meditáció, amelyre a járványidőszakban ráadásul több időnk is jut. A New York University kutatása szerint mindössze napi 15 perc meditáció gyakorlása nyolc héten keresztül már jelentős javulást idéz elő a kedélyállapotunkban: csökkentheti a szorongást, a fáradtságot és javítja a hangulatot – számol be róla a Forbes cikke. A meditáció egyszerű gyakorlásának előnyeit egyre több vállalat is felismeri, és vezeti be a céges kultúrájába. Sok üzletember kifejezetten a meditációnak köszöni üzleti sikereit.
A Behavioural Brain Research 2019-es kutatásában két csoportot hasonlítottak össze: az egyik csoport 8 héten át napi 13 perc meditációt gyakorolt, míg a kontroll csoport ugyanennyi időben érdekes podcast-okat hallgatott.
Nyolc hét elteltével a meditációt gyakorló csoportnak javult a közérzete, ezen túl pedig jobb összpontosító, memorizáló és stressztűrő képességgel is rendelkeztek. A kontroll csoportban eközben semmilyen változás nem volt megfigyelhető.
Ez a tanulmány csak egyike azoknak, amelyek bizonyítják a meditáció életminőségjavító hatásait. Érdemes ezért a meditációt beemelni a napi szokások közé. A Transzcendentális Meditáció egy egyszerű, gyakorlatias és élvezetes módját kínálja a gyakorlásnak, amely nem igényel semmilyen előképzettséget. A cél nem az, hogy minél hosszabb ideig tudjunk egy helyben mozdulatlanul ülni, hanem inkább az, hogy rendszeresen sikerüljön sort kerítenünk rá a napi rutinunkban. Így a változások gyorsan megmutatkoznak.